Vize başvuru merkezleri, Türkiye vizesi için başvuru yapmak isteyenlere idari destek sağlamak ve başarılı geri dönüş almaları için hizmet sunmak amaçlı kurulmuştur.

MZ Vize Kahire’de Vize Başvuru Merkezini çalıştırmak için Dışişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş özel bir şirkettir.

Başvuru Süreci

Vize başvurunuzu, vize başvuru Merkezi’nde yapabilirsiniz. Başvurular, Türkiye’deki konsolosluk hizmetlerine sunulur.

Evet. Türkiye’nin konsolosluk hizmetleri adınıza biometrik veri toplamakta yetkili olmadığı gibi yetkili kişi sizin adınıza başvuru yapabilir.

İstediğiniz vize türü türkiye’deki amacınıza bağlıdır. Vize türleri hakıkında daha detaylı bilgi alabilmek için, web site’mizde yer alan geniş bilgi kısmanından yaralanabilirsiniz.

Pasaportunuzu geri almak için, seçenekleriniz;

  1. Vize başvuru merkezleri’nden almak veya;
  2. Kurye ile gönderilmesini talep etmek’tir.

Pasaportunuzu kendiniz geri alıyorsanız, yanınızda bulundurmanız gereken belgeler:

  1. MZ Vize tarafından, başvuru merkez’inde,başvuru yaptıktan sonra size verilen ödeme fişi
  2. Orjinal uluslararası kimliğiniz veya fotoğrafınızı taşıyan diğer resmi kanıt belgeleri.

Türkiye’deki işlem süreci en az 7 iş günüdür. Diğer durumlarda, konsolosluk hizmetleri sürecin ne kadar süreceğine karar vermektedir.

Vize başvuru merkezleri’nde bulunan çağrı merkezleri operatörleri ile iletişime geçebilirsiniz. (Sayfanın sağ tarafında bulunan bize ulaşın sekmesi de size yardımcı olacaktır.)

Vize başvuru merkezleri’nde seyahat sigortanızı yapmanız zorunludur. sigorta poliçeleri Türkiye merkezli bir sigorta şirketi üzerinden online olarak kendi vize gönderme görevlileri tarafından verilir.

Vize başvuru merkezleri; fotokopi, kurye, SMS, Premium Lounge gibi size kolaylık sağlayan ek hizmetler sunar. Tüm ayrıntılar ve fiyatlar için “Hizmetler ve Servis Ücreti Çizelgesi”ne bakınız.

Birinci Sınıf Vize Planı Danışmanı mı arıyorsunuz?